آخرین ارسال های انجمن پشتیبانی

آخرین نظرات

با سلام آپدیت افزونه اتصال به بانک ملت را میتوانید از سایت جومینا مارکت دانلود بفرمایید joominamar...
با سلام آپدیت اون افزونه را میتوانید از سایت جومینا مارکت دانلود بفرمایید و یا شاید خود زرین پال هم ...
با سلام آپدیت اون افزونه را میتوانید از سایت جومینا مارکت دانلود بفرمایید و یا شاید خود زرین پال هم ...
سلام و وقت بخیر
قبلا یک افزونه برای این داشتید پلاگین اتصال Rsmembership به درگاه زرین پال .
اما ...
سلام وقتتون بخیر
آقا ماژول اتصال به زرین پال را دارد؟
30
خرداد
1391

نحوه شکایت از وب سایت های خاطی در سازمان قضائی ایران

نحوه شکایت از وب سایت های خاطی در سازمان قضائی ایران
(25 رای)
هفته پیش با یکی از وب سایت ها دچار مشکلی شدیم که سرانجام گروه جومینا علارقم میل باطنی خود مجبور به شکایت از وب سایت مزبور شد . متاسفانه برای پیگیری و شکایت منابع موجود بسیار کم بود و هست . لذا تصمیم گرفتیم تا ضمن تشریح کامل مشکل پیش آمده مراحلی را که میباید برای ارائه دادخواست در رابطه با جرائم اینترنتی طی نمایید برای شما هم بنویسیم که اولا خاطیان از عواقب کارهایی که انجام میدهند مطلع بشند و ثانیا راهنمای کاملی باشه برای اشخاصی که تمایل دارند و یا بهتر بگوییم مجبور میشوند پاشنه ها را بالا بکشند و برای دفاع از حق خود دست به دامان مراجع قانونی شوند .

 

 

من فکر میکنم این راهنما با اینکه راهنما افزونه جوملا نیست اما در آینده میتواند کار خیلی ها را راه بیاندازند و بسیار با ارزش خواهد بود

اول اینکه صرف این تصور که به شما ظلمی شده است و یا حقی از شما باطل شده است نباید وارد در عرصه شکایات و .. شوید چرا که ممکن است دست آخر خودتان محکوم شوید در شکایتی که ما انجام دادیم یک وکیل کنار ما بود اما لزوما با توضیحاتی که خدمتتون میدم نیازی به وکیل نخواهید داشت .

گام اول : ابتدا اطلاعات خود را قوی نمایید

متاسفانه با اینکه قانون جرائم رایانه ای مصوب 1388/11/11 خیلی از ضعفها در باره جرائم اینترنتی را پوشش داده است اما قانون کاملی نیست و ممکن است برای شما مشکلی پیش آمده باشد که شمول این قانون نباشد . در این گونه مواقع میتوانید به اسناد قوانین مدنی اقدام نمایید که برای ان هم لازم است کتاب قانون را پیش روی خود بگذارید و رویه های قضایی را مطالعه فرمایید . خوشبختانه در دانشگاه درسی در این رابطه داشته ایم که در این گونه مواقع خیلی کمک میکند . اما بحثی که میخواهیم امروز بدان بپردازیم خود قانون جرائم رایانه ای ، نحوه و مراحل شکایت و پیگیری آن است .

قبل از هر چیز قصد دارم اتفاقی که برای جومینا افتاده بود را توضیح دهم . همانگونه که مطلعید حدود 2 هفته پیش قالب جومینا تغییر یافت فردای روزی که قالب تغییر یافت یکی از مدیران جومینا که خیلی هم آدم وسواسی هست با من تماس گرفت و گفت که وقتی با یوزر و پسور مدیر وارد سایت میشود یک اشکالی در قالب وجود دارد من هم قول دادم که اشکال مطرح شده را برطرف کنم متاسفانه حجم کاری و کمبود وقت اجازه این کار را نداد و من هم فراموش کردم 2 روز بعد دیدم قالب جدید جومینا را در سایتی قرار داده اند برای دانلود . من خیلی متعجب شدم و بلافاصله دریافتم که قالب اصطلاحا ریپ شده تا انجا که یادم بود فایل زیپ شده ای در هاست قرار نداده بود که بخواد قالب ریپ بشه لذا سریعا رفتم سراغ هاست و دیدم بله مدیر محترمی که مثل برادر هم میمونه برام قالب را زیپ کرده که  دانلودش کنه و خودش اشکال را برطرف کنه و فایل زیپ شده را پاک نکرده لذا قالب ریپ شده و سایت مزبور هم با افتخار قالب ما را برای دانلود قرار داده . 4 حالت برای ما وجود داشت . اول اینکه سریعا قابمون را عوض کنیم دوم اینکه مقابله به مثل کنیم و قالب اون سایت را بزنیم سوم اینکه .... (مصادق جرائم رایانه ای )   و چهارم اینکه شکایت قانونی کنیم. از بین این 4 راه حل راه چهارم را که به نظر منطقی تر میامد را برگزیدیم 

لذا شروه با تماس با وکیل گروه و همچنین مطالعه قوانین نمودیم

در این مورد جرم اتفاق افتاده در 3 مجموعه طبقه بندی میشد

الف) قانون جرائم رایانه ای

ماده (1) هرکس به طور غیرمجاز به داده ‎ها یا سیستم های رایانه ‎ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ماده (12) هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ماده (25) هرکس مرتکب اعمال زیر شود، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد:ا

 • لف) تولید یا انتشار یا توزیع یا معامله داده ها یا نرم افزارها یا هر نوع ابزار الکترونیکی که صرفاً به منظور ارتکاب جرائم رایانه ای به کار می روند.
 • ب) فروش یا انتشار یا در دسترس قرار دادن گذرواژه یا هر داده ای که امکان دسترسی غیرمجاز به داده ها یا سیستم های رایانه ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را فراهم می کند.
 • ج) آموزش نحوه ارتکاب جرایم دسترسی غیرمجاز، شنود غیرمجاز، جاسوسی رایانه‌ ای و تخریب و اخلال در داده‌ ها یا سیستم‌ های رایانه‌ ای و مخابراتی.

تبصره ـ چنانچه مرتکب اعمال یاد شده را حرفه خود قرار داده باشد، به حداکثر هر دو مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد.

در مورد ماده 25 به دلیل اینکه سایت مزبور قراردادن قالب سایت های دیگر را حرفه خود قرار داده بود کاملا این مورد صدق میکرد و تنها کافی بود یک شاکی دیگر نیز پیدا میشد که با تماس با سایر دوستان چندین شاکی هم پیدا شد

ب) قانون حمایت از حقوق پدید آوردندگان

ماده ۲- نرم‌افزار عبارتست از مجموعه برنامه‌های رایانه‌ای، رویه‌ها، دستورالعملها و مستندات مربوط به آنها و نیز اطلاعات مربوط به عملیات یک سیستم رایانه‌ای که دارای کاربری مشخص بوده و بر روی یکی از حاملهای رایانه‌ای ضبط شده باشد. ( لذا قالب میتواند نرم افزار محسوب گردد )

ماده ۱۵- اشخاصی که نرم‌افزاری را با تغییراتی که عرفاً نتوان آن را یک نرم‌افزار جدید به حساب آورد، به نام خود ثبت، تکثیر، منتشر، عرضه و یا بهره برداری نمایند، حقوق پدیدآورنده نرم‌افزار یاد شده را نقض کرده‌اند.

ماده ۱۷- اشخاصی که با علم و اطلاع از عدم رعایت حقوق پدیدآورنده، نرم‌افزاری را که بدون اجازه پدیدآورنده منتشر یا عرضه شده‌است تهیه و مورد بهره برداری قرار دهند، ناقض حقوق پدیدآورنده محسوب می‌گردند.

ماده ۱حق نشر، عرضه، اجرا و حق بهره‌برداری مادی و معنوی نرم‌افزار رایانه‌ای متعلق به پدیدآورنده‌ی آن است. نحوه‌ی تدوین و ارائه‌ی داده‌ها در محیط قابل پردازش رایانه‌ای نیز مشمول احکام نرم‌افزار خواهد بود. مدت حقوق مادی سی (۳۰) سال از تاریخ پدید آوردن نرم‌افزار و مدت حقوق معنوی نامحدود است.

ج) قوانین مدنی

که شامل اخلال در نظم عمومی و سرقت میگردد. متاسفانه در حال حاضر به بندهای مواردی که به این قانون مربوط میشود دسترسی لازم را ندارم که براتون قرار بدم به محض اینکه توانستم این قسمت را آپدیت میکنم .

این ها قوانینی است که تنها برای انتشار یک قالب مصداق دارد به شما پیشنهاد میکنم صفحه مصداق جرائم رایانه ای را نیز مطالعه فرمایید .

بسیار خوب حال که دستمان پر میباشد و بر قوانین احاطه پیدا نموده ایم نوبت به تشریح و ارائه دادخواست میباشد .

گام دوم دادخواست :

 

اولین گام برای شما ارائه دادخواست به دادسرامربوطه میباشد در مورد کیس ما چون موضوع مربوط به سرقت هم میشد میتوانستیم هم به دادسرای جانائی مراجعه کنیم البته شما به هر کس بگید میگه باید برید به دادسرای مربوط به جرائم رایانه ای اما اگر به دادسرای جنایی هم مراجعه نمایید اگر موردتون سرقت اطلاعات هم باشه مشکلی نداره اتفاقا از بعضی جهات برای شما شاکی بهتر و برای متهم بدتره . لذا ما به توصیه وکیلمون به این دادسرا مراجعه کردیم .

دادسرای جنائی نامه ای برای آگاهی مینویسه و خواستار تحقیق میشه آگاهی هم موضوع را به پلیس فتا ارجاع میده

این راهی بود که ما تا پلیس فتا رفیتم . پلیس فتا باید جواب دادسرا بره منتها زمانی که در فتا بودیم مسئول آنجا به ما گفت که برای اینکه کارتون زود تر راه بیوفته برید همین نامه را از دادگاه عمومی بگیرید دادگاه های جنایی شلوغه و کار عقب میوفته اما از نظر قانون مشکلی نیست . از طرف دیگه احکام دادگاه های جنائی سنگینه و .. خلاصه دوباره به دادسرای عمومی مراجعه کردیم و نامه خانم دادیار را گرفتیم 5 طبقه که پایین آمدیم من نامه را تازه خواندم و دیدم دادیار محترم نوشته آی پی متهم استخراج و به این دادیاری اعلام شود . دوباره 5 طبقه برگشتیم بالا متن نامه را با توضیحات مفصل تغییر دادیم

اما مراحلی که باید طی کنید

ابتدا میباید متن دادخواست خود را تهیه نمایید . در این مرحله سعی نمایید بسیار بسیار ساده مشکل خود را عنوان نمایید از بکار بردن اصطلاحات فنی و حتی ماده قاونی با تشریح و تفسیر بپرهیزید این کار در آینده لازم است و برای مرحله اول نیاز نیست .

متنی که ما برای ارائه به دادسرا تهیه نموده بودیم به شرح زیر است

 

دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب
سلام علیکم
با احترام اینجانب امیر  رضا تهرانی مدیر وب سایت joomina.ir   ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران حدودا 7 روز پیش قالب جدید وب سایت مذکور را طراحی نموده ام که این قالب وب سایت اختصاصا متعلق به خودم می باشد و از کسی یا جایی نگرفته ام. اخیرا متوجه شده ام مدیران سایت *******  با شگرد های خاص در فضای مجازی به این برنامه دست یافته  و آنرا در اینترنت به معرض انتشار عموم گذاشته اند و با این عمل ، وی به بنده خسارت مالی وارد نموده اند   لذا خواهسمند است بر اساس قانون جرائم رایانه ای ،
ماده (1) ،ماده (12)،ماده (25) جهت جلوگیری هرچه بیشتر از انتشار برنامه فوق در فضای سایبری دستورات لازم را جهت پیگیری و مسدودیت سایت فوق الذکر ، تامین زیان وارده نتیجه عمل فوق الذکر برای اینجانب و همچنین تامین هزینه های دادسری صادر فرمایید .

 

همانطور که گفتم بسیار ساده باید بنویسید نه کسی وقت دارد نامه بلند بالای شما بخواند و نه در این مرحله لازم است این کار را انجام دهید فقط توجه داشته باشید که اتهامی که توانایی اثبات آن را ندارید شما عنوان ننمایید مثلا ننویسید قالب من و یا برنامه من سرقت شده است میتونید بگید برنامه من منتشر شده و اما از نحوه دستیابی به ان بی اطلاع هستم مطمئنا نتیجه ای که باید گرفته شود گرفته میشود .

نتیجه این نامه این است که دادیار مستقیم به پلیس فتا مینویسد که مراتب را بررسی و متهم را احضار نمایند تا بدین جای کار که هیچ میرید پیش پلیس فتا که البته قبلش هم باید بعضی چیز ها را اماده کنید

اما چند نکته :

 1. موبایل خود را در دادسرا نبرید ازتون میگیرند 
 2. قبل از ورود میباید از دو در پوشه تهیه کنید
 3. همین متن نامه میباید در فرم های مخصوص نوشته شود که میرزا بنویس ها دم در براتون همین متن را مینویسند فقط توجه داشته باشید از خودشون چیزی ننویسند که گرفتارتون میکنه
 4. بهتره همین متن را هم تایپ شده در پرونده قرار بدید چون سر دادیار شلوغه و این ها هم بد خط مینویسند به دادیار بگید که متن تایپ شده همون نقاشی هست که میراز بنویس مربوطه نموده است
 5. پس از پر نمودن شکایت در فرم مخصوص باید تمبر هم باطل کنید که دم در دادسرا این کار را انجام میدهند

گام سوم پلیس فتا :

با نامه دریافتی میباید به پلیس فتا مراجعه کنید اما توجه داشته باشید که از دید قانون ایران همه بیگناهند مگر انکه خلافش ثابت بشه لذا قبل از آنکه به پلیس مراجعه نمایید از صفحاتی که جرم در ان ها اتفاق افتاده است پرینت بگیرید ( بهتر است رنگی باشد )

فایل های اصلی خود را درون یک سی دی کپی نمایید و ضمیمه نمایید .

از تمامی برگ ( دادخواست + نامه دادیاری ) 2 سری کپی تهیه نمایید و یک پوشه و 2 عدد گیره نیز برای پانچ نمودن از قبل همراه خود داشته باشید . یکسری از کپی ها را برای خود نگه دارید

به کاری که انجام میدهید اطمینان داشته باشید ! این مورد از همه مهم تر است چرا که همانطور که ابتدای این مبحث گفته شد پلیس هم باید بداند که شما به شکایتتان اطمینان دارید زمانی که وارد پلیس فتا میشوید و نامه دادیاری را تحویل میدهید در پوشه ای قبلا تهیه نموده اید مورد باز جویی قرار میگیرید .

قبل از هر چیزی به شما بگویم که لزوما شما حق ایراد اتهام ندارید این مورد بعدها ممکن است به ضرر شما تمام شود لذا در برگه بازجویی اولیه تنها به موارد قانونی که از آن ها اطمینان دارید بپردازید و بقیه موارد را بگید من از نحوه انجام این کار اطلاعی ندارم مثلا این جمله که من بگویم فایل های من دست آقای فلانی است و خود وی هم به این موضوع اذعان دارد و من اطلاع ندارم که وی چگونه به این فایل ها دست یافته است همانند این است که بگویم آقای فلانی فایل های من را دزدیده است . جمله اول بار حقوقی ندارد اما جمله دوم دارای بار حقوقی است . پلیس فتی که مسئول تحقیق است کاملا متوجه میشود که شما چرا اینگونه نگارش مینمایید فراموش نکنید که من و شما سالی یکبار به این مرکز مراجعه میکنیم اما ان ها هر روز با این دسته از شکایات در ارتباطند لذا در این مورد از هر کارشناسی کارشناس ترند و همه نوع آدمی هم دیده اند منتها این شمایید که باید بتوانید بدون نقض نمودن قانون حق خود را استیفا نمایید

خلاصه برگه باز جویی که پر شد از پلیس فتا بخواهید صفحاتی که جرم در ان ها اتفاق افتاده است را مرور نماید و برگه هایی که از قبل پرینت گرفته اید را بدیهید براتون بزارند در پروندتون و روش حتما تایید کنند که این چاپ ها دقیقا مطابق صفحاتی مرور شده است از طرفی از پلیس فتا نیز بخواهید فایلی که متهم در سایت خود قرار داده است را نیز دانلود نماید . لطفا این موارد را فراموش ننمایید .

با طی تمامی مراحل پلیس فتی برای کلانتری محل سکونت متهم احضاریه سایت میکند شما میتوانید از خود پلیس بخواهید که خودشان متهم را احضار کنند و یا برگه را بگیرید و به کلانتری محل مراجعه و سرباز بگیرید و متهم را احضار کنید

گام چهارم احضار متهم : 

اگر آدرس متهم را داشته باشید به کلانتری که وی در ان سکونت دارد مراجعه نمایید و با ارائه برگه احضاریه به دایره قضایی ازشون سرباز بگیرید و به محل سکونت متهم مراجعه نمایید . وقتی با سرباز به سراغ متهم رفتید 2 حالت پیش میاید

حالت اول متهم برگه را میگیرد و ابلاغ انجام میشود که طی آن 3 روز وقت دارد به پلیس فتی جهت ارائه توضیح مراجعه نماید

حالت دوم از دریافت برگه خود داری میکند که برای شما خیلی بهتر است چرا که به مجرمیت خود اعتراف مینماید و شما میتوانید حکم جلبش را بگیرید

توجه داشته باشید در این مرحله به هیچ عنوان با متهم درگیر نشوید و حتی اگر هم چیزی به شما گفت خیلی راحت بگذرید هرگونه درگیری میتواند برای شما در آینده ضرر داشته باشد

گام پجم حضور دوباره در پلیس فتی :

 اگر متهم طی 3 روز به پلیس مراجعه نمود که هیچ اما اگر مراجعه ننمود خودشان جلب وی را میگیرند در مورد ما مراجعه نمودند .در این مرحله هم باز پلیس شما میخواد و سعی میکنه مشکل را همانجا حل کنه اگر شما کماکان مصر باشید پرونده تکمیل و به دادیاری ارسال میشه

در این مرحله چند تا نکته هست که باید متذکر بشم تا این جای کار همه چیز دسته شما بود از این جا به بعد همانطور که در قانون هم پیش بینی شده جرم عمومی اتفاق افتاده یعنی اگر پرونده به دادگاه بره شما بعدا هم رضایت بدید بار هم ممکنه متهم بره زندان و ... حالا این با شما است که تصمیم بگیرید واقعا راضی به این کار هستید یانه راضی به اینکه برای متهم سوء سابقه درست کنید و ..... این مورد مهمی است چون از اینجا به بعدش دیگه دست شما نخواهد بود  نهایتا شما میتونید از شکایت خودتون صرف نظر کنید . اما پرونده جریان خواهد داشت

در این  مورد خاص ، نه من و نه تمامی مدیران جومینا تابحال اشخاصی نبوده ایم که راضی به زندان رفتن کسی باشیم و نه پول هایی مثل این گونه خسارت ها از گلوی ما ها پایین میره از طرفی من هم دیدم که مدیریان این سایت کاملا پشیمان هستند و ... خلاصه رضایت ندادم اما شروطی برای رضایت مشخص نمودم که فعلا این دوستان یک هفته وقت دارند که اجراش کنند .

نکته دیگه ای که بعد از این همه دوندگی باعث شد کمی نرم بشیم هم این بود که انصافا دیدم کسانی که ما ازشون شکایت کرده ایم 4 نفر طراح هستند که تازه اول راهند به یاد چند سال پیش خودمون افتادم حالا بگذریم یکسری دلایل شخصی هم داشتم که فعلا پرونده را به شرط اجرای شروط مسکوت گذاشتم اما بریم سراغ از ایجا به بعدش

اگر زمانی که شما را در پلیس فتی خواستند و متهم هم آنجا بود قائدتا یکسری از چیزها را در دفاع از خودش میگه هر جا که احساس کردید که بعد ها نمیتونه این دفاعیات را ثابت کنه از مسئول پرونده بخواهید ان را در پرونده ثبت کنه . این گونه موارد خیلی به زیرکی شما بستگی داره و فراموش نکنید که اصلا نیاز نیست عصبانی بشید حق باشما است در حال گرفتن ان هستید عصبانی شدن هم نداره

در این قسمت پلیس از شما میخواد که فردای ان روز به اتفاق متهم در دادیاری و یا خود مقر پلیس حاضر بشید

گام ششم حضور در دادگاه :

خاطرتون هست که گفتم ایتدا تمام قوانین را مطالعه نمایید . بسیار خوب این مرحله ، مرحله ای است که شما میتوانید مفصلا تمامی موارد قانونی را با ذکر دلیل برای دادیار ذکر کنید مثلا وقتی دارید به ماده ای استناد میکنید متن ماده وارده هم بنویسید قاضی نمیتونه همه قانون ها را به یاد داشته باشه برای همین تا متن ماده را میبینه متوجه میشه منظور شما چیست . در این متن شما هر ادعایی هم میتونید داشته باشید دقت کنید ادعا و نه اتهام . مثلا بگید من x تومان ضرر کردم و .... اما دقت کنید که اتهام بی مورد نزنید نکته مهم دیگری که در این رابطه هم وجود داره اینکه فرض نکنید چون شاکی هستید قاضی باید با شما رفتار دیگه ای داشته باشه اصولا در شریعت اسلامی رفتار قاضی با هر 2 طرف یکسان است اینکه شما حق را بخودتون میدید لزوما معناش این نیست که قاضی هم به شما حق بده . این شما ئید که میباید مستدل اثبات کنید صاحب حقید . متهم میتونه بگه من از همه چیز بی اطلاعم و این شماییئ که باید به قاضی اثبات کنید که وی اطلاع داشته است . برای این کار هم باید از قبل برنامه داشته باشید و موارد خود را بخش بندی کنید و از قبل هم برای سئوالات قاضی جواب آماده داشته باشید.

 یک نکته دیگه هم باید متذکر بشم . ببینید اگر قاضی سئوالی از شما کرد که جواب ان منجر به اتهام به متهم میشد تنها کافی است بگید من از نحوه ان بی اطلاعم و از دادگاه میخوام در صورت صلاحدید دستور تحقیق بده همین کافیه .

در این مرحله دادیار - قاضی حکم خود را میدهد اما این حکم 3 تا 4 مرحله بالاتر رفته تا تائید شود

میباید منتظر حکم نهایی بمانید

حالا فرض کنید حکم مطابق با نظر شما نبود باز هم راه های دیگری هست تا شکایت خود را به نحو دیگری در حوزه قضائی دیگری مطرح نمایید .

گام هفتم اجرای احکام :

پس از دریافت حکم نهایی ، این حکم به اجرای احکام میره تا با تایید مسئول مربوطه به اجرا گذاشته بشه

 

سعی کردم مفصل بنویسیم و جوری موارد را بگوییم که بدرتون بخوره شخصا در کل وب ندیدم جایی اینقدر با ذکر جزئیات این روند را ذکر کنند و معمولا شاکیان با سردرگمی روبرو میشود . لذا امیدواریم بعد ها این نوشتار بکار دوستانمان بیاید

مطالب مرتبط :

بیشتر در این مجموعه: انتشار جوملا فارسی 2.5.3 جومینا »
از شما استدعا داریم که مشکلات خود را در رابطه با کارکرد افزونه ها در انجمن پشتیبانی جومینا مطرح نمایید . قسمت نظرات سایت صرفا جهت دریافت نظرات شما عزیزان در راستای بهبود عملکرد سایت در نظر گرفته شده است

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید
 • مهمان - علیرضا

  سلام و با عرض تبریک سال نو

  من برای شرکتی به نام x به مدت 5 سال کار کردم بدون قرارداد و تا امسال کارمون درست پیش رفت و به حقوقم رسیدم. اما جدیدا رفتند یک برنامه نویس آوردند و مبلغی از حقوق من پیششونه و نمیدن و میگن که باید اول پسورد سرور ها رو به ما بدید و من حتی گفتم که اگر شما تضمین میخواهید منم میخواهم که یک قرارداد بنویسیم که هم من به حقم برسم و هم شما
  اونا میگن که از من شکایت میکنن. اما اصل کار از راه اندازی و نصب و پشتیبانی با من بوده اما طرف قرارداد با سایر شرکت ها ، شرکت x بوده.
  حالا من چکار باید بکنم اگر از من شکایت کردند؟
  لطفا راهنمایی کنید

  جمعه 06 فروردين 1395 - حدود 5 سال قبل
 • جالب بود ..رعایت قوانین کپی رایت آرام آرام و به طور جدی باید در قالب چنین آگاهی رسانی ها و هشدارهایی به صورت یک فرهنگ اصیل در بیاد...فرهنگی که به نام فرهنگ اصیل ایرانی در دنیا مثال زده بشه.. به نظرم باید چنین اطلاعات حقوقی و قانونی بیشتر از پیش در سایت ها به اشتراک گذاشته بشه و چه بسا افرادی که نه از روی خصومت یا بدجنسی بلکه از روی عادت فرهنگی نادرست و آموزش نادرست دست به اینگونه کار ها می زنند..درست مانند موسیقی بد که وقتی گوش انسان عادت کرد برایش نوای خوش و صدای گوش خراش تفاوتی ندارد..اما کسی که عمری به صدای خوب و موسیقی حساب شده گوش کرده واقعا تحمل شنیدن موسیقی ناهنجار رو نداره

  پنج شنبه 05 فروردين 1395 - حدود 5 سال قبل
 • در پاسخ به: محمد

  با سلام مهندس جان ما مشاور حقوقی که نیستیم فکر کنم به یک مشاور حقوقی مراجعه بفرمایید خیلی بهتر باشه که پاسخ درست خدمتتون بدند

  شنبه 07 فروردين 1395 - حدود 5 سال قبل
 • مهمان - sepeher

  سلام اگه کسی طراحی های گرافیکی داخل سایت شما رو داخل سایت خودش قرار بده و ادرس ها رو از روی اون عکس پاک کنه و قرار بده میشه کاری کرد و شکایت کرد؟؟؟
  اگه میشه ممنون میشم بگید

  چهارشنبه 04 فروردين 1395 - حدود 5 سال قبل
 • با سلام
  بله 100 در صد میشه

  پنج شنبه 05 فروردين 1395 - حدود 5 سال قبل
 • مهمان - محمد

  سلام
  خسته نباشین
  از مطلب مفیدتون ممنون
  یه سوال داشتم اگر طرف تو یه استان دیگه باشه خودشون احضاریه رو میفرستن یا ما باز باید خودمون بریم اونجا ؟

  چهارشنبه 20 خرداد 1394 - حدود 5 سال قبل
 • خودشون ارسال میکنند

  چهارشنبه 20 خرداد 1394 - حدود 5 سال قبل
 • مهمان - شهروند

  فقط میتونم بگم متشکرم از وقتی که گذاشتید تا بقیه رو مطلع کنید. با خوندن این مقاله که تر و تمیز و مرتب و در کمال خیرخواهی تنظیم شده اسم سایت و گروه شما از این به بعد به عنوان یه گروه با پشتکار و منظم تو ذهن من میمونه.

  یکشنبه 03 اسفند 1393 - حدود 6 سال قبل
 • مهمان - محمد

  با سلام خسته نباشی
  من متن رو کامل نخوندم اما خواستم بدونم که...
  اگر شرکتی هیچ مشخصات کلی درون سایتش ثبت نکرده باشه(مثل آدرس،شماره ثبت شرکت و ...)بعد داره با فروختن یه پکیج پول مردم رو میکشه ،اگر بخوام شکایت کنم باید چکار کنم؟
  لطفا به ایمیلم جواب رو بفرستید
  ممنون

  پنج شنبه 02 بهمن 1393 - حدود 6 سال قبل
 • مهمان - حارث قریشی

  [b]سلام با تشکر از مطلبتون خواستم بپرسم منظورتون از ریپ چیه؟ اونا تازه کارن و عینا مثل قالب سایت شما طراحی کردن؟و یا با ترفند هایی قالب شما رو هک کردن؟[/b]

  شنبه 13 دی 1393 - حدود 6 سال قبل
 • مهمان - شاکی

  با اینکه متن واقعاً خوب بود، اما در عمل من را از پیگیری موضوع منصرف کرد، برای گرفتن حق و برخورد با مجرم، کلی زمان و وقت صرف می‌شود، آخرش هم حتی اگر موفقیت آمیز باشد، بعید می‌دانم مجازات مجرم به اندازه‌ی وقت صرف شده باشد... کلاً ای کاش ساده‌تر و کاراتر و سریعتر می‌بود...

  یکشنبه 07 دی 1393 - حدود 6 سال قبل
 • مهمان - دوست

  سلام وعرض ادب خدمت شما .
  اگر بخواهیم از سایتی که پستهاش و کاربراش مشکل اخلاقی دارند شکایت کنیم به کجا باید مراجعه کنیم ؟

  چهارشنبه 03 دی 1393 - حدود 6 سال قبل
 • مهمان - kova

  سلام خسته نباشید. مشکل ما این هستش که طراح سایت ما متاسفانه ماژولی رو که ما می خوایم رو می خواد با حذف بعضی از امکانات ماژولش رو کار کنه. الان هم گوشیش رو بسته و به تلفن های ما جواب نمی ده. چه کار می شه کرد به نظرتون. واقعا موندم

  پنج شنبه 13 آذر 1393 - حدود 6 سال قبل
 • مهمان - احسان

  سلام
  خیلی مفید بود ممنونم
  فقط یک سوال داشتم:
  اگه یکی بیاد قالب سایت دیگه ای رو ریپ بزنه اما در فوتر سایت خودش بنویسه این قالب توسط اون سایت اصلی{یعنی سایتی که ازش ریپ زده}طراحی شده بازم جای شکایت این وسط وجود داره؟
  چون من تو میهن بلاگ یک وبلاگ دارم میخوام قالب ریپ شده ی ایران فیلم که در نت برای وبلاگها موجوده رو برای وبلاگ خودم بذارم و بعدا وبلاگمو به وبسایت تبدیل کنم ممکنه در کل با قرار دادن نام سایت اصلی در فوتر بازم جای شکایت باشه؟

  پنج شنبه 12 تیر 1393 - حدود 6 سال قبل
 • سلام بله که جای شکایت داره مثل اینه که من ماشین شما را بردارم رو شیش بنویسم این ماشین ماله آقای احسان است . به طور کلی شما حتی اگر یک تصویر هم از سایت کسی بردارید میتونند شکایت کنند

  یکشنبه 15 تیر 1393 - حدود 6 سال قبل
 • مهمان - حق گستر

  با سلام دوست عزیز
  اگر اجازه بفرمایید این مطلب در پایگاه حقوقی حق گستر بازنشر گردد.
  منتظر پاسخ شما هستیم
  موفق باشید.

  یکشنبه 27 بهمن 1392 - حدود 7 سال قبل
 • درود بر شما ، منبع را ذکر کنید مشکلی نداره

  دوشنبه 28 بهمن 1392 - حدود 7 سال قبل
 • مهمان - احمد

  اگه بخوای یه سایت معرفی کنی که **** غیراخلاقیه یا نشراکاذیب میکنه یاغیره راه بازه واسه سریع پیگیریشون و فیلترشدن سایت / ولی اگه بخوای بگی کلامو برداشته یا داره کلاهبرداری میکنه باید از کاروزندگی بیفتی بری دادسرا تمبر باطل کنی و عشر بپردازی بعدشم بعداز 5-6 بار بین کلانتری ودادسرا رفتن و اومدن (که اگه توی یه شهر دیگه باشه ببین چی میکشی) میگن آدرس یافت نشد و مختومه !!!

  جمعه 29 آذر 1392 - حدود 7 سال قبل
 • اوه اوه دل خونی داریا ، نه این طوری هم نیست اگر آدرس پیدا نشه سایت را فیلتر میکنند برای فهمیدن آدرس هم از هاستینگش پیگیری میکنند و یا اگر دامنه ir باشه که خیلی راحت تر .
  ببینید مشکل از ما ها است که قانون را نمیدونیم و اگرنه حتی یک قاضی هم نمیتونه بر خلاف قانون حق شما را پایمال کنه و یا هر کس دیگه شما اگر بدونی چه مطالباتی باید داشته باشی هیچ کس نمیگه من نمیتونم منتها دقیقا مشکل همین تیکه است که حدود قوانین خیلی وقتها برای خود شاکی هم مشخص نیست

  جمعه 29 آذر 1392 - حدود 7 سال قبل
 • مهمان - ایمان

  کاش یه قانونی بود که میتونستی از حقت مثابل طراح دفاع کنی با مدرکی هم که دارم نمیدونم کجا باید شکایت کنم همه قوانین خوندم اصلا چیزی که ربط به اجرا نکردن طرح از طرف طراح باشه نبود باز خوشبحالتون یه راهی داشتید

  پنج شنبه 30 آبان 1392 - حدود 7 سال قبل
 • مهمان - الیزا

  خسته شدم تا تمام متنو کامل بخونم
  خدا رحم کنه بخواهی دوندگی کنه من که از بس وقت ندارم حتی نمی توانم نیم ساعت در دادسراها الاف شوم واقعا قوانینی که درج کردند خیلی بدو بدو داره کاش می شد راحتر می کردند و این همه برو اینجا و اونجا و ورزش های طبقات ساختمانی نداشتیم عالی می شد .
  مطلبتون جالب بود .

  چهارشنبه 30 اسفند 1391 - حدود 8 سال قبل
No Internet Connection