آخرین ارسال های انجمن پشتیبانی

آخرین نظرات

مهندس عزیز سلام و عرض ادب و تشکر از شما بابت این همه زحمتی که می کشین
درود بر شما
به سرورتون درخواست ip میدید و میگید رو اکانتتون ست کنه
ip که دریافت کردید در قسمت پر...
سلام
لطفا در مورد اتصال به پروکسی توضیح میدید ؟
06
آذر
1392

سیستم پایش سایت از طریق پیامک - مونیتورینگ سرور

سیستم پایش سایت از طریق پیامک - مونیتورینگ سرور
(1 رای)

 

 

 

به تازگی وب سایت پیامک ایرانیان به آدرس ir-payamak.com  سیستمی را با پشتیبانی جومینا هاست راه اندازی نموده است که دیدیم اعلام و معرفی  این سیستم که برای اولین بار به صورت کاملا رایگان در وب میباشد خالی از لطف نمیباشد .

یکی از نگرانی های هر مدیر سایتی اطلاع لحظه ای از وضعیت سروری است که سایت وی بر روی ان قرار دارد میزان قعطی سرور و همچنین اطمینان از صحت عملکرد سرور یکی از عواملی است که همواره ذهن مدیران سایت ها را میازارد از طرفی به دلیل مشکلات شبکه اینترنت در برخی از مواقع مشاهده مینماییم که سایت ما برای برخی افراد بارگذاری نمیشود اما برای برخی دیگر چرا ! همچنین ممکن است سایت بارگذاری بشود اما سایر سرویس های سرور مانند Ftp-POP3-Smtp  در سرور کارکرد درستی نداشته . سیستم پایش سرور ( مونیتورینگ ) این امکان را به شما میدهد که به صورت لحظه ای از وضعیت سرور خود و یا سایتی خود مطلع شوید این سیستم هر چند دقیقه یکبار فهرست سایت هایی که در پنل خود اضافه نموده اید را بررسی نموده و در صورت وجود مشکل در هر یک از سیستم های کارکردی سایت و سرورشما یک پیامک برای شما ارسال خواهد نمود ..... 

 

   همچنین زمانی که مشکل بوجود امده دوباره مرتفع میشود یک پیامک اطلاع رسانی برای شما ارسال خواهد شد و صحت عملکرد سیستمها به شما اطلاع داده خواهد . بدین ترتیب یک نگهبان 24 ساعته برای سایت های خود گمارده اید . استفاده از این سیستم برای اعضا پیامک ایرانیان به آدرس ir-payamak.com رایگان میباشد و شامل هزینه ای نیست . مشخصا اطلاع دارید ارائه این سیستم از طرف سایر سایت ها با هزینه های سالیانه میباشد . در ادامه راهنمای استفاده از این سیستم را مشاهده خواهید نمود .

راهنمای استفاده از سیستم پایش سرور جومینا هاست

برای استفاده از سیستم پایش سایت می باید مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

1) سرویس ارسال پیامک سیستم پایش سرور جومینا هاست فقط با سرویس پیامک ایرانیان جومینا کار می کند. لذا اگر در پیامک ایرانیان جومینا دارای پنل پیامک می باشید می توانید از این سیستم استفاده لازم را ببرید. اگر تا اکنون پنلی از پیامک ایرانیان جومینا ثبت نکرده اید , مراحل زیر را برای خرید پنل طی کنید.

1 – وارد سایت پیامک ایرانیان جومینا به آدرس http://ir-payamak.com شوید.

2 – در جدول تعرفه ها یکی از پکیج ها را انتخاب کنید و گزینه سفارش را بزنید.

3 – سپس وارد صفحه "ثبت فرم سفارش" که شدید فرم را پر کرده و وارد درگاه پرداخت می شوید.مبلغ واریزی را واریز کنید. پیغام "پرداخت شما با موفقیت انجام شد" باید توسط شما دیده شود. شماره تراکنش و کد رهگیری را به پست الکترونیکی این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ارسال کنید. بعد از برسی های لازم پنل ایجاد و مشخصات آن به تلفن همراه شما پیامک می شود.

2) در سایت از منوی "سرویس های پیامکی" منوی "سیستم پایش سرور" را انتخاب کنید.

در این قسمت اگر وارد سایت شده باشید تنظیمات سیستم نمایش داده خواهد شد. در غیر این صورت از شما درخواست می شود یا نا کاربری و کلمه عبور مختص به خودتان وارد سایت شوید. اگر هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید می باید ابتدا ثبت نام کنید.

3) بعد از وارد شدن به صفحه "سیستم پایش سرور" ابتدا اطلاعات ضروری خود را وارد سیستم نمایید.

4) سپس برای تنظیمات ارسال پیامک درصورت قعطی سایت روی لینک "برای ثبت تنظیمات پیامک کلیک کنید" کلیک کرده و اطلاعات پنل پیامکی که در پیامک ایرانیان جومینا در اختیار دارید را وارد کنید و ذخیره کنید.

5) برای ثبت سایت روی "اضافه نمودن سایت" کلیک کنید و نام سایت و آدرس سایت را وارد کرده و ذخیره کنید.( دقت کنید آدرس سایت تان را بدون http:// باید وارد کنید مانند : joomina.ir )

6) در این مرحله اطلاعات سایت شما قابل نمایش می باشد. همان طور که مشاهده می کنید ابتدا توضیح مختصری از پایش سایت و دلایل غیر فعال نبودن را نمایش می دهد و در ادامه می توانید نتیجه پایش را مشاهده کنید. موارد قابل پایش در وب سایت شما شامل ( نام سایت – آدرس سایت - IP سرور – پایش سایت – پایش FTP – پایش SMTP – و پایش POP3 ) می شود. برای ثبت نهایی گزینه "ثبت اطلاعات" را بزنید تا سایت ثبت شود.

حال هر 3 دقیقه یکبار وب سایت شما پایش می شود و در صورت قعطی و عدم اتصال سرور پیامکی برای اطلاع رسانی برای شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید ارسال می کند.

 

 

 

از شما استدعا داریم که مشکلات خود را در رابطه با کارکرد افزونه ها در انجمن پشتیبانی جومینا مطرح نمایید . قسمت نظرات سایت صرفا جهت دریافت نظرات شما عزیزان در راستای بهبود عملکرد سایت در نظر گرفته شده است

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید
  • اولین نظر را شما بدهید
ارسال کنید. بعد از برسی های لازم پنل ایجاد و مشخصات آن به تلفن همراه شما پیامک می شود.

2) در سایت از منوی 'سرویس های پیامکی' منوی 'سیستم پایش سرور' را انتخاب کنید.

در این قسمت اگر وارد سایت شده باشید تنظیمات سیستم نمایش داده خواهد شد. در غیر این صورت از شما درخواست می شود یا نا کاربری و کلمه عبور مختص به خودتان وارد سایت شوید. اگر هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید می باید ابتدا ثبت نام کنید.

3) بعد از وارد شدن به صفحه 'سیستم پایش سرور' ابتدا اطلاعات ضروری خود را وارد سیستم نمایید.

4) سپس برای تنظیمات ارسال پیامک درصورت قعطی سایت روی لینک 'برای ثبت تنظیمات پیامک کلیک کنید' کلیک کرده و اطلاعات پنل پیامکی که در پیامک ایرانیان جومینا در اختیار دارید را وارد کنید و ذخیره کنید.

5) برای ثبت سایت روی 'اضافه نمودن سایت' کلیک کنید و نام سایت و آدرس سایت را وارد کرده و ذخیره کنید.( دقت کنید آدرس سایت تان را بدون http:// باید وارد کنید مانند : joomina.ir )

6) در این مرحله اطلاعات سایت شما قابل نمایش می باشد. همان طور که مشاهده می کنید ابتدا توضیح مختصری از پایش سایت و دلایل غیر فعال نبودن را نمایش می دهد و در ادامه می توانید نتیجه پایش را مشاهده کنید. موارد قابل پایش در وب سایت شما شامل ( نام سایت – آدرس سایت - IP سرور – پایش سایت – پایش FTP – پایش SMTP – و پایش POP3 ) می شود. برای ثبت نهایی گزینه 'ثبت اطلاعات' را بزنید تا سایت ثبت شود.

حال هر 3 دقیقه یکبار وب سایت شما پایش می شود و در صورت قعطی و عدم اتصال سرور پیامکی برای اطلاع رسانی برای شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید ارسال می کند.

 

 

 

", "author": { "@type": "Person", "name": "amirrezatehrani" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Joomina", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://www.joomina.ir/images/logoshema.jpg", "width": 600, "height": 60 } } }